Zaznacz stronę

Próchnik

„Portfel dla każdego” to stały element Saminwestuje.pl gdzie pokazuje jak inwestuję prawdziwe pieniądze na realnym rachunku.Transakcje z portfela z latwoscia można zastosować obracając mniejszą jak i większą gotówką. Stąd myślę, że nie będzie miało to znaczenia czy inwestujemy kwotą pięciu czy pięćdziesięciu tysięcy złotych. Chodzi o dostępność kwoty dla każdego kto jest zainteresowany inwestycjami na giełdzie, w portfelu liczyć będzie się procentowy przyrost wartości, a nie wartość kwotowa. Za jakiś czas nie wykluczam kolejnej dopłaty natomiast będzie to uzależnione od wielu czynników takich jak instrumenty w jakie będę inwestował jak również stopy zwrotu jakie portfel osiągnie.

Pierwsza próbna transakcja w „portfelu dla każdego” posłużyła mi do wypadania rynku przy zastosowaniu nowej strategi inwestycyjnej jaką przyjąłem. Przy tworzeniu portfela stosować będę zasadę szczytów i den oraz podążanie za trendem jaki panuje na walorze.

Jako pierwsza pod lupę trafiła spółka Próchnik.

prochnik

Na przed ostatniej widocznej świecy spółka wygenerowała sygnał do zakupu. Moje pierwsze zlecenie na tym walorze zrealizowało się po cenie 1,34 zł za akcje z zasięgiem take profit na 1,71 zł. Czy rzeczywiście tam dojdziemy i czy będę tyle czekał to całkiem inna sprawa. Tak jak wspomniałem była to bardziej transakcja testowa niż typowo pod portfel stąd spróbowałem od razu dzisiaj zrealizować część zysku – udało się jedynie ok. 1/8 pozycji.

prochnik pozycja

Spółka co prawda fundamentalnie wygląda dość średnio aczkolwiek technicznie krótko i średnio terminowo całkiem całkiem. Mam nadzieję, że problem z płynnością na walorze w najbliższych dniach się poprawi, a dzisiejsze wzrosty zapoczątkują większe wybicie.

Jak tylko zadzieje się coś nowego w portfelu dam znać.