Zaznacz stronę

Timing w inwestycjachGdy spotkasz się z okresleniem „timing” lub ktoś powie Ci, że masz dobry timing to znaczy nic innego jak dobre wyczucie kiedy z sukcesem zawrzeć transakcję na rynku.

W jednym z poprzednich wpisów Bardzo klarowna sytuacja na WIG20 pisalem o kształtującej sie formacji RGR – glowa z ramionami. Formacja ta jednak nie domknęła się na tyle technicznie jak mogłem sie spodziewać. Choć co widać po wykresie można było zgarnąć kilka pkt.

Na wykresie WIG20 wyrysowała sie szansa na wybicie w kierunku północnym. Biorąc pod uwagę konsolidację od kilku sesji w okolicach 1750-60 pkt. wyłamanie linii trendu spadkowego w górę i ocieplenie klimatu polityczno-ekonomicznego w kraju postanowiłem otworzyć długą pozycję z ekspozycja na indeks blue chipów.

20161010-wig20_dW dniu dzisiejszym kupiłem po 41 zł RCFL3W20 tj. Faktor z ekspozycja na kontrakty futures na WIG20 z lewarem x3. Na wykresie powyżej zaznaczylem istotne punkty wsparcia i oporu przy których pozycja powinna sie bronić. Na plus: średnie kroczące od spodu i relatywnie neutralny RSI.

POZYCJA otwarta, bede czekał obserwowal i reagował gdy to konieczne.