Zaznacz stronę

take profitW jednym z poprzednich wpisów pt. Timing w inwestycjach czyli kolejna transakcja na WIG20 opisywałem transakcję na faktorze RCFL3W20 naśladujący z 3-krotną dźwignią zachowanie instrumentu bazowego jakim są kontrakty terminowe na WIG 20. Transakcja zawierana była po 41 zł za szt. zaś TP (take profit) spokojnie mógłby być brany po 44 zł co z drobnym przymrużeniem oka daje lekko 7% zysku.Linie A, B i F to aktualne linie trendu, pod B do 3 wierzchołka przebiega linia zarysowana przy poprzedniej analizie. CZARNA strzałka wskazuje moment podjęcia decyzji o zawarciu transakcji. Kurs WIG 20 blisko był przełamania dolnego ograniczenia „średnioterminowego” trendu wzrostowego jednak wybicie poprzedzone dobrymi sygnałami z gospodarki i doniesieniami zza kulis politycznych przy wyższych obrotach dało impuls wybicia lokalnego szczytu (E i C).

Czymś normalnym byłby atak na sierpniowy szczyt (D) w okolicach 1860 pkt. wraz z zarysowaną linią trendu (F) jednak zarówno RSI jak i otoczenie „Polityczne” głównie w USA – jesteśmy przed wyborami przy słabnącej przewadze Hilary, może sygnalizować drobną zasłużoną korektę do FIOLETOWEJ LINII lub obszaru E.

Zarówno wyników wyborów jak również zachowania rynków po 8 listopada nie sposób dzisiaj przewidzieć niemniej jednak warto pomyśleć o otwarciu/zamknięciu pozycji przed tym dniem.

20161030 GBP/PLN analizaSytuacja na GBP/PLN może nieco rozczarowywać jednak tutaj ściera się ze sobą zbyt wiele sił. z jednej strony słyszymy o rychłym wyjściu UK z EU z drugiej zaś chłodnych kalkulacjach ile by to mogło „wyspiarzy” kosztować. Od kilku dni mamy do czynienia z konsolidacją w okolicach 4,82-4,85 gdzie kurs szuka dalszego kierunku.

W poście pt. Analiza GBP/PLN – dalsze spadki czy odbicie – nowa pozycja w portfelu informowałem o otwarciu długiej pozycji na GBP/PLN licząc na szybkie odbicie na walorze. Choć prawdopodobna jest jeszcze kilu dniowa konsolidacja przed obraniem dalszego kierunku, to już nieco niecierpliwię się  – jeżeli kurs wybije się między poziomy 1 i 2 rozważę TP a przy poziomach 5,00 na pewno. Mój SL (stop loss) widzę w okolicach 4,75-4,70 choć czekam na upragnione LOTTO (5,20).

Aktualnie jestem po ciekawym webinarze dotyczącym optymalizacji podatkowej i niebawem postaram się przedstawić swój punkt widzenia na ten temat – na własne potrzeby TU i TERAZ!

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści