Zaznacz stronę

gbpplnBieżący tydzień upłynął pod znakiem wyborów w USA – jaki mamy wynik każdy dobrze wie czy to dobrze, czy źle okaże się zapewne w ciągu najbliższych tygodni. Rynki mimo wczesnych gwałtownych reakcji (in minus) ostatecznie zinterpretowały wynik wyborów pozytywnie kończąc dzień na sporych plusach.

Tak jak pisałem w poprzednim wpisie pt. „Take Profit na WIG20 i oczekiwanie co dalej z GBP/PLN – analiza” posiadałem w portfelu jeszcze jedną pozycje Long na parze walutowej GBP/PLN. W dniu wczorajszym mimo, że główne rynki w Polsce były zamknięte zrealizowałem zysk na funcie. 20161112 analiza gbppln zyskW poprzednim wpisie wspominałem o barierach, które to będą miejscem do realizacji zysku – okolice 5 zł i 5,20 zł. TP wzięty był finalnie po 5,1375 (rynek był w tym czasie ok 1-1,5 gr wyżej – różnica wynika z marży w kantorze). Decyzja podejmowana była na podstawie wykresu H4 (interwał 4 godzinny). Mimo pięknego wybicia i siły z jaką to nastąpiło spodziewam się na poniedziałkowym otwarciu przyzwoitej korekty stąd lepszy wróbel w garści.

Jeżeli masz pytania lub chciałbyś/chciałabyś się podzielić swoimi przemyśleniami, to zachęcam do pozostawienia komentarza pod wpisem.

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści