Zaznacz stronę

comiesieczne-zakupy-zlotaDzisiaj już naprawdę – krótko, zwięźle i na temat. Przed trzema dniami jak co miesiąc dokupiłem kolejną partię fizycznego złota w systemie ratalnym. Sytuacja wygląda dość standardowo – jak co miesiąc transakcję dokonałem za 200 zł i na chwilę obecną jest już tego 14,54 grama. Prawdopodobnie w przyszłym miesiącu przekroczę już 1/2 uncji i jak to mówią będzie już z górki.

20170217 złoto

Szczegółowa historia transakcji poniżej obrazuje moją silną systematykę w dążeniu do celu jakim jest pierwsza uncja złota, a później następne i następne. W oszczędzaniu chodzi głównie o systematykę – małe kwoty, ale regularnie – ten czas i tak upłynie.
20170217 złoto transakcje

Złoto mimo wzrostu swojego kursu z przełomu roku do dnia dzisiejszego o blisko 150$ w w rzeczywistości dla przeciętnego Kowalskiego z nad Wisły oscyluje mniej więcej w tych samych okolicach.20170217 goldTaki stan rzeczy, co już z resztą nie raz tłumaczyłem na łamach bloga ma miejsce za sprawą słabnącego dolara. Dolar amerykański jest odwrotnie skorelowany ze złotem tzn. kiedy złoto rośnie – dolar spada i odwrotnie.

20170217 usdpln

W jednym z poprzednich wpisów prognozowałem spadki na USD/PLN w momencie gdy kurs był przy samych szczytach. w prognozach opierałem się na korelacjach i danych historycznych. Zakładałem spadek do 3,90 zł za USD i o ile rzeczywiście z kierunkiem prognozy trafiłem w samą 10. to niestety kurs nie dotarł do tych poziomów – min. 3,97 zł, zatem zbrakło kilku groszy.

Na dzień dzisiejszy prognozowałbym odbicie i dalsze wzrosty z możliwością podejścia pod historyczne maxima. W tym celu rozważę zajęcie długiej pozycji na certyfikatach turbo long w ramach portfela emerytalnego.

Jeżeli masz inne zdanie, to podziel się w komentarzu!

 Gorąco zachęcam do zapisania się na mój NEWSLETTER poprzez który będę informował o wszystkich wpisach, aktualizacjach i nowościach na blogu.

Po zapisaniu się Sprawdź koniecznie m@ila i potwierdź subskrybcję!

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.