Zaznacz stronę

portfel-emerytalny-IKZEW ostatnim wpisie już pod koniec poddałem krótkiej analizie aktualną sytuację na WIG 20, i to była niedziela. We wtorkowy poranek przy śniadanku wrzuciłem na kanał facebook’owy screen z komentarzem, że poszukam okazji do zakupu certyfikatów turbo long na ten index – tak też się stało.

20170316 wig20

Pozycja otwarta została przy cenie 8,47 zł za certyfikat – do dnia dzisiejszego jest na 5,88% plusie, a minęły zaledwie 3 dni robocze. Taki wynik jest możliwy tylko dzięki optymizmowi jaki zapanował na GPW mimo wczorajszych podwyżek stóp procentowych, które to na chłopski rozum powinny ostudzić emocje na giełdach, umocnić dolara, osłabić waluty EM i złoto – stało się natomiast wręcz odwrotnie, co zresztą już od jakiegoś czasu wcale mnie nie dziwi.

Aktualna sytuacja na WIG20 pozwala dość optymistycznie patrzeć na najbliższą krótko i średnioterminową przyszłość. Z dużym wdziękiem odbiliśmy się od dolnego ograniczenia kanału trendu wzrostowego. Po dzisiejszej sesji sforsowaliśmy opór w okolicach 2270-71 pkt. – dwa poprzednie szczyty. Jednym słowem nie ma żadnych przeciwwskazań technicznych do dalszych wzrostów zgodnie z trendem w okolice 2365 pkt gdzie widziałbym kolejny przystanek.

Moja pozycja długa dzięki INTLW2012484 (instrument z dźwignia ok 2,5x) będzie pozwalała zyskiwać więcej przy niewielkim koszcie dodatkowego finansowania. Certyfikat skonstruowany jest tak, że poziom knockt-out znajduje się na poziomach ok 1430 pkt co wg moich przypuszczeń nie wyzeruje mi pozycji nawet podczas krachu.

215% potencjału na WIG20, przegląd portfela – analiza i propozycje

215% potencjału na WIG20, przegląd portfela – analiza i propozycje

Obecną długoterminową sytuację świetnie wydaje mi się opisałem w jednym z poprzednich wpisów pt. 215% potencjału na WIG20, przegląd portfela – analiza i propozycje.

Pozycja na WIG20 pozwala mi również skompensować straty na innej pozycji w portfelu – ACTION S.A.20170316 action

W przypadku tych akcji delikatnie mówiąc przespałem moment wyjścia z pozycji… Na chwilę obecną szorujemy już po dnie (3,81 zł). Ten poziom teoretycznie powinien być w z punktu technicznego takim ostatnim bastionem. Ostatnie dni delikatnie naruszyły te poziomy jednak zamknięcie sesji zakończyło się w barierze lub ponad nią. Taki stan rzeczy może wg mnie być dobrym prognostykiem co do następnych sesji.

Spółka w ostatnich dniach opublikowała również wyniki finansowe… Tam gdzie są straty zawsze dzieje się źle i nie wróży niczego dobrego jednak spółka wszystkie negatywne fakty ma już w mojej ocenie zdyskontowane w bieżącej wycenie. Optymizmem napawają obroty z działalności podstawowej, które mimo stanu w jakim znajduje się spółka daje dobry materiał pod skuteczną restrukturyzację.

Mimo aktualnej sytuacji spółka pozostaje w portfelu do czasu wyklarowania się co tak naprawdę dalej z kursem… Jeżeli będziemy spadać dalej, to nie będę miał skrupułów by sprzedać mój drobny pakiet, a przygodę z ACTION mimo straty potraktuję jako dobrą lekcję na przyszłość.

20170316 orange

Inna ciekawa pozycja w portfelu, to nadal ORANGE POLSKA S.A. mimo chwilowych spadków rzędu kilku procent ostatecznie po sesji z dzisiejszego dnia jesteśmy na minimalnym minusie – ok. 0,62%. Na wykresie co widać gołym okiem poprawia się sentyment, któremu również sprzyja pozytywne otoczenie.

Nie będę dużo się rozpisywał nt. spółki bo pisałem już o niej w poprzednich wpisach. Czekam na jakiś jasny impuls czy zarys trendu i będę reagował.

20170316 skarbiec

Ostatnią ciekawą pozycją z portfela na dzisiaj jest SKARBIEC. Na wykresie zarysowała nam się formacja trójkąta czy też flagi, co biorąc pod uwagę zbliżenie się do dolnego ograniczenia kanału trendu wzrostowego z dużym prawdopodobieństwem może sygnalizować nam w ciągu najbliższych sesji wybicie i kontynuację trendu.

Aktualne otoczenie rynkowe idealnie sprzyja biznesowi spółki z jednym tylko ale… Chodzi oczywiście o politykę! Skarbiec póki co jest jedyną pozycją w portfelu którą spokojnie mogę trzymać jeszcze miesiącami… Ze względu na stabilny biznes, przychody i zyski oraz wysokie planowane dywidendy.

Aczkolwiek jak to bywa na giełdzie trzeba być czujnym zawsze i wszędzie.

Poniżej jeszcze aktualne wyniki portfela.20170316 ROI

Jeżeli masz inne zdanie, to podziel się w komentarzu!

Gorąco zachęcam do zapisania się na mój NEWSLETTER poprzez który będę informował o wszystkich wpisach, aktualizacjach i nowościach na blogu.

Po zapisaniu się Sprawdź koniecznie m@ila i potwierdź subskrybcję!