Zaznacz stronę

Witam serdecznie wszystkich czytelników po dłuższej przerwie – przerwa ta, to chyba wynik wiosennego przesilenia. Teraz jednak porozmawiamy o inwestycjach. Poprzez portfel emerytalny IKZE inwestuję od początku grudnia 2016 r. piszę o tym tylko dla przypomnienia. Od początku kiedy zawarłem pierwszą transakcję do dnia dzisiejszego minęło około 4,5 miesiąca. Portfel miewa się nie najgorzej – notujemy ponad 10,35% zysku.

Za wiele w ostatnim czasie, to nie działo się w portfelu. Z zakupami zwlekam już chyba drugi miesiąc, za to sprzedaż rządzi od jakiegoś czasu w portfelu. Na chwilę obecną już ponad 42% portfela to gotówka, która spokojnie czeka na sygnał do działania. W trakcie dzisiejszej sesji domknąłem pozycję długa na certyfikatach turbo long na WIG20, które to w blisko 6 tygodni dały 6,35% zysku.

WIG20 to jeden z moich ulubionych indeksów na którego pochodnych bardzo lubię handlować. Sam indeks w tym czasie zyskał około 2,5% to ja korzystając z niewielkiej dźwigni 6,35%. Transakcja wraz z kosztami po uśrednieniu ceny zawierana była przy cenie 8,50 zł natomiast sprzedaż po 9,04 zł.

Sam indeks od jakiegoś czasu konsoliduje się w granicach 2187 – 2300 pkt. podejście pod górną linię oporu 2300 było dla mnie sygnałem do sprzedaży – podwójny szczyt. Choć wszystko wskazuje na dalsze wzrosty w tym MACD jak i sama konstrukcja wykresu, to życie bywa kapryśne i lepiej czasem czerpać je małą łyżką a niżeli dużą chochlą.

Nie wykluczam powrotu na ten instrument za kilka sesji jeżeli poziom 2300 zostanie na trwałe przebity. Na chwilę obecną trzeba się przyglądać i szukać okazji do zarabiania.

W portfelu pozostaje ORANGE i Skarbiec

NEWSLETTER – zapisz się!