Zaznacz stronę
Dzisiaj na pulpicie aktualna sytuacja na parze USD/PLN – jak się pewnie łatwo domyśleć co nieco mnie z nią łączy… od jakiegoś czasu delikatnie shortuję dolara – delikatnie tzn. z ponad 4-krotną dźwignią i niewielkim aczkolwiek 2k+ kapitałem.

Na dolarze do niedawna obowiązywał jasny kierunek spadkowy. Mylnie mogło się wydawać wybicie ponad kanał trendu spadkowego – wystarczy jednak przedłużyć linię trendu pod ostatnie wybicie by ukształtowała nam się nieco bardziej wiarygodna tonacja na USDPLN. Ostatnie szczyty w okolicach 23,8% zniesienia fibo i kolejne cieniowanie.

Na D1 rysuje się RGR, który może mówić nam o kontynuacji spadków co potwierdzają również oscylatory MACD, RSI – neutralnie.

Silniejsze wsparcie dla spadków w średnim terminie dopiero w okolicy długoterminowego kanału trendu – linia zielona tj. ok 3,50 zł

Witam Wszystkich Czytelników po dłuższej przerwie.
Minęło kilka ładnych miesięcy od ostatniego wpisu, a dokładniej to 5 miesięcy… Powodów mojej absencji było wiele jednak o tym wszystkim w jednym z następnych wpisów. kontynuując pisanie chciałbym zmienić styl – mam nadzieję, że przypadnie Wam bardziej do gustu. Będzie z pewnością krócej ale dzięki temu częściej… Po za narracją planuję również kilka zmian kosmetycznych na stronie – co z pewnością już zauważyliście.

pozdrawiam.