Zaznacz stronę

Miał być weekendowy przegląd, a będzie (po)weekendowy… Bo jak inaczej nazwać wpis, który ukaże się dopiero w poniedziałek, a w poniedziałek to już zupełnie inna rzeczywistość i realia… Ale tak jak wspomniałem blisko rok temu – wpisy te traktuję bardziej jako dziennik i osobisty motywator do tego czego mogłoby mi się nie chcieć bez tego. Motywacja i cele są w życiu mega ważne i to one nas pchają dalej… bez nich nie byłbym sobą, nie w tym miejscu…

Zaczynamy od WIG20

Przed chwilą zerkałem na wykres generowany w zeszłym tygodniu i mimo codziennego doglądu, to dopiero dochodzę do pewnych poważnych wniosków… mogło być słabo, nawet bardzo słabo jednak piątkowa sesja dała cień nadziei na lepszy tydzień. Co się stało…

Wybiliśmy się dołem poniżej dolnego ograniczenia linii trendu… na wykresie ostatnia kilkumiesięczna linia trendu. Rzec by się chciał – już przechlapane, przed nami spadki i koniec eldorado… jednak piątkowe odreagowanie pozostawiło notowania WIG20 w formacji konsolidacji, RSI za sprawą popytu po stronie kupujących zaczęło się wznosić. Kluczowy będzie obór na 2450 – dopiero wtedy będzie można odetchnąć i powrócić do zajmowania długich pozycji.

Kto w minionym tygodniu nas zachwycił, a kto rozczarował

Na czele wzrostów sektor bankowy i ubezpieczeniowy. Informacje o wzroście inflacji już od jakiegoś czasu dają nadzieje na podwyżkę stóp procentowych, co już zaczyna być dyskontowane w wycenie banków z GPW. Podwyżka stóp procentowych równoznaczna jest z wyższymi zyskami sektora Bankowego.

Na dużym minusie dalej Energetyka, Paliwa i Surowce. Eurocash dalej pogłębia spadki…

PKO BP

Wycena zbliża się do historycznych maximów. To co rzuca się na pierwszy rzut oka, to wybicie z wielomiesięcznej konsolidacji i w zasadzie wypełnienie już minimalnych wzrostów względem szerokości tejże konsolidacji. Oscylatory wydają się już przegrzane… RSI na wyprzedaniu, MACD w zaawansowanej fazie – trend powoli zaczyna słabnąć. Notowania PKO BP i rynek mogą próbować testować pułap 41.40-50 z możliwym odreagowaniem w okolicę 39 zł. Zagranie może okazać się nie lada gratką dla grających na kontraktach.

Rzut okiem na TAURON

Tauron PE to obok CCC i KGHM jeden z moich ostatnich zakupów. Nie chciałbym popełnić na nim podobnego błędu jak na PEM tzn. trzymać za wszelką cenę i liczyć straty… Liczyłem tutaj na relatywnie łatwy zysk… Dotychczas notowania spółki zachowywały się bardzo technicznie… Długa konsolidacja, stabilny trend wzrostowy aż w końcu odwrócenie trendu – spadki również techniczne… Na pocieszenie RSI totalnie wyprzedane, MACD słabnący trend spadkowy, Na wykresie pierwsza od dłuższego czasu biała świeca.

Fundamentalnie spółka posiada rewelacyjne wskaźniki… Na tle sektora zdecydowanie na plus. Wycena metodą porównawczą to około 4,20 zł jak podpowiada biznesradar. (C/WK 0,3 i C/Z 4,2).

 

Życzę powodzenia w nadchodzącym tygodniu.